Baví nás rozvíjet společenství nadšenců italské gastronomie a vína

Jsme místem, kde si kvalitní italskou gastronomii a víno užívají zákazníci, dodavatelé i zaměstnanci. Propojujeme tyto tři skupiny a snažíme se, aby nám díky tomu život chutnal více...

Naše dodavatele známe osobně

Naši dodavatelé jsou většinou menší rodinní výrobci tradičních italských potravin a vín. Nacházejí se v celé Itálii a podle klimatu a tradic se specializují na typické regionální produkty – sýry, prosciutto, salámy, olivový olej, těstoviny, víno a další italské výrobky. Vyrábí lokálně, udržitelně, v omezeném množství a bez zbytečné chemie, s úctou ke zvířatům i přirozeným rytmům přírody. Nejsou pouhými producenty, ale jsou zároveň chovateli či pěstiteli, kteří mají v rukou celý výrobní proces od A do Z: sýraři chovají vlastní zvířata, protože pastva kvalitní trávy a dobré životní podmínky jsou nezbytným předpokladem pro kvalitu mléka a sýrů; vinaři sklízí hrozny pouze ze svých vinohradů a nekupují je jinde; olejáři lisují olivy, které sami vypěstovali a ručně sklidili ve svých hájích.

Oběd, Toskánsko, San Polino, vína, italský venkov

řemeslo (artigianalita) není styl, je to způsob života

Žádné anonymní průmyslové kolosy chrlící miliony uniformních produktů plných konzervantů. Naši dodavatelé jsou lidé s tváří a příběhem, pro něž je poctivé řemeslo způsobem života a zdravé, čisté, kvalitní produkty naprostou samozřejmostí. Nestarají se jenom o produkci, ale i to, aby zachovali biologickou rozmanitost a dopad jejich výroby byl co nejmenší. Abychom si byli stoprocentně jistí, že jsme na stejné vlně, osobně je navštěvujeme, nakukujeme jim do stájí i výroben, vyptáváme se a všechny výrobky ochutnáváme, protože chuť je důležitější než vzhled. Jsme přáteli a je pro nás důležité, aby se naši dodavatelé, spolu se zákazníky a zaměstnanci, stali součástí jedné velké rodiny nadšenců pro dobré potraviny a víno.

Kráva, pastviny, Piemonte, Bettelmatt, sýry

Naše squadra sdílí vášeň pro kvalitní italské jídlo a víno

Tým the italians tvoří různorodá parta lidí, které spojuje láska k dobrému jídlu a vínu. Společně si prohlubujeme znalosti o produktech, degustujeme, školíme se a organizujeme studijní cesty za dodavateli v Itálii. Baví nás dělit se o nabyté informace, zážitky i zkušenosti se zákazníky a snažíme se, aby si svět italské gastronomie užívali tak jako my.

San Polino, oběd, Toskánsko, dolce vita

Naše squadra s gustem nejenom prodává, ale i vyrábí, protože co si budeme povídat, nejenom chleba a cornetto jsou nejlepší čerstvě upečené. Naši pekaři, cukráři, pastaři, pizzaři a kuchaři denně připravují z čerstvých ingrediencí italskou klasiku, její moderní varianty i regionální speciality, a učí se od těch nejlepších maestrů.

Chleba, řemeslná pekárna, pekaři, italské pečivo
zeď, italský venkov, Puglia, farma, sýrárna

Máme rádi zákazníky, kterým není jedno, co jedí a pijí

Myslíme si, že zdravé a chutné jídlo je naše volba. Vždycky nám udělá radost, když se zákazníci zajímají o to, co jedí a pijí, odkud obsah jejich talířů a skleniček pochází, jak a kým byl vyroben. Vážíme si lidí, kteří stejně jako my odmítají podporovat klecové chovy, ultra zpracované potraviny bez hodnoty a nekonečné lány plné pesticidů.

festa, italská vína, sýry, prosciutto

Často k nám zveme naše dodavatele, pořádáme společné ochutnávky, tematické večeře a festy, kde se zákazníci můžou s výrobci osobně setkat, poznat jejich příběhy a zákulisí výroby, vyměňovat si zkušenosti a vychutnat si nejenom dobré jídlo a pití, ale i trochu toho italského šrumce. Nejlepším zážitkem totiž je, když je celá naše rodina (zákazníci, dodavatelé a my) spolu.

tematická večeře, italská kuchyně, víno