Baví nás rozvíjet společenství nadšenců, ve kterém si
kvalitní italskou gastronomii užívají zákazníci, výrobci i zaměstnanci.
Jsme místem, které propojuje tyto tři skupiny a snažíme se, aby nám díky tomu život chutnal více.

O našich dodavatelích

Naši dodavatelé jsou většinou menší rodinné podniky, které jsou odborníky na výrobu tradičních italských potravin a vín. Nacházejí se v celé Itálii a podle klimatu a tradic se specializují na typické regionální produkty – sýry, prosciutto, salámy, olivový olej, těstoviny, víno a další italské výrobky. Dbáme na to, aby většina našich dodavatelů čerpala základní ingredienci z vlastních zdrojů. To znamená, že výrobce sýrů zároveň chová vlastní zvířata, protože pastva kvalitní trávy a dobré životní podmínky těchto zvířat jsou nezbytným předpokladem pro kvalitu mléka a sýrů. Výrobci vína vlastní vinohrady, ze kterých sklízí hrozny a nekupují od třetích. Výrobci prosciutta dohlíží na stravu prasat atd.

Přihlížíme také k objemu jejich výroby, protože víme, že výroba ve velkém množství nedokáže z dlouhodobého hlediska udržet kvalitu produktu, aniž by bylo potřeba použít konzervanty nebo jiná chemická aditiva. Tento přístup je vždy stejný, ať už jde o výrobce prosciutta, olivového oleje, vína nebo mouky. Kvalita je pro nás vždy na prvním místě.

Vždy před zahájením spolupráce s novým dodavatelem jej osobně navštívíme, abychom zjistili, jestli splňuje tyto kvalitativní standardy. Všechny produkty ochutnáváme, protože si myslíme, že chuť je důležitější než vzhled. Ptáme se, jak jsou produkty vyráběny, zda je jejich výroba udržitelná a jaké výživové hodnoty mají.

Snažíme se výrobcům porozumět, protože jejich přístup a názory jsou úzce spojeny s kvalitou toho, co vyrábějí. Sdílení stejné vášně nám umožňuje stát se i přáteli, a to je podstatou našeho poslání. Je pro nás důležité, aby se naši dodavatelé, spolu se zákazníky a zaměstnanci, stali součástí jedné velké rodiny nadšenců pro dobré potraviny a víno.

Jsme přesvědčeni, že řemeslo (artigianato) není styl, je to způsob života.

Často zveme dodavatele do našich obchodů, kde nám a zákazníkům své produkty sami představují. To nám pomáhá k většímu pochopení a ocenění toho, co vyrábějí. Někdy se dokonce dodavatelé osobně spřátelí s našimi zákazníky, což považujeme za vrchol našeho snažení. Zákazník ví, kdo jeho produkt vyrábí a zná jeho tvář a osobnost.

Aby bylo zaručeno, že všechny produkty v našich regálech jsou čerstvé, používáme efektivní logistiku – od výrobce přímo, bez prostředníků, k zákazníkovi (u některých výrobků, jako je mozzarella či zelenina, je zachování čerstvosti klíčové, ale zvládáme to). Jsme pevně přesvědčeni, že právě toto má pro naše podnikání, které je založeno na čerstvých produktech bez konzervantů a chemikálií, zásadní význam.

seznamte se

O našich zaměstnancích

Považujeme za zásadní, když naši zaměstnanci s námi sdílí vášeň pro kvalitní italské jídlo a víno. Vítáme jakýkoliv zájem o prohlubování znalostí o produktech. Často organizujeme studijní výlety do Itálie, kde zaměstnanci přímo navštěvují dodavatele, snaží se jim porozumět a získané informace pak předávat zákazníkům. Snažíme se neustále zlepšovat informovanost našich zaměstnanců a tím i zákazníků, vylepšovat naše služby a udržovat přátelskou atmosféru v našich obchodech.

Některé produkty nedovážíme z Itálie, ale vyrábíme si je sami, protože víme, že tyto výrobky jsou nejlepší, když se vyrábí přímo v místě prodeje. Proto jsme se rozhodli otevřít vlastní pekárnu a cukrárnu, kde všechny produkty připravujeme denně čerstvé z našich kvalitních ingrediencí. Personál pracuje s tradičními, ale i moderními italskými recepturami.

Některé z našich nejlepších produktů vlastní výroby

Italská gastronomie formou restaurace

Připravujeme tradiční italská jídla z námi dovážených surovin. Snažíme se, abyste při posezení v naší restauraci měli pocit, že se nacházíte v dobré italské trattorii plné dobrot a vůní.

Chléb a focaccia

Není to jenom mouka, díky které je náš chléb jedinečný. Je to také odlišná technika kynutí, díky níž je náš chléb zdravější a stravitelnější.

Saláty a panina

Denně čerstvé, připravené z našich nejlepších surovin.

Pizza

Používáme pouze ty nejlepší ingredience od našich dodavatelů a těsto vyrábíme z těch nejlepších italských mouk, které nejsou geneticky modifikovány a některé z nich jsou stále mlety v kamenných mlýnech.

Dezerty

Vysoký podíl ruční výroby a kvalitní čerstvé suroviny činí naše dezerty nejen krásnými na pohled, ale také velmi chutnými.

o našich zákaznících

Máme rádi zákazníky, kteří hledají kvalitu a zajímají se o to, co jedí a pijí, protože zdravé a chutné jídlo je naše volba. Nejlepším zážitkem je být spolu (zákazníci & výrobci & my), proto rádi pořádáme společné ochutnávky či tematické večeře.

o našich prodejnách

Každá z našich prodejen má jedinečný design a vůni. Každou z nich jsme navrhli s ohledem na lokalitu, v níž se nachází. Našim zákazníkům chceme nabídnout zážitek nad rámec běžného maloobchodu. Není to jenom o nakupování, ale také o jídle, pití, relaxování a užívání si atmosféry.

SMÍCHOV
Strakonická 948/1, Praha 5
Telefon restaurace: +420 733 338 650
Telefon prodejna: +420 603 214 932
info@theitalians.cz
DEJVICE
Národní obrany 29, Praha 6
+420 602 714 614
dejvice@theitalians.cz
PRŮHONICE
Květnové náměstí 50
+420 734 839 737
pruhonice@theitalians.cz