smíchov

Prodejna na Strakonické je naší největší pobočkou. Otevřeli jsme ji v roce 2010, původně jako prodejnu s kavárnou. Postupně přibyla pekárna, ovoce a zelenina, rybárna, cukrárna a řeznictví.

Na Smíchově najdete i Tržnici, restauraci s typickou italskou atmosférou a kuchyní. Můžete tu posnídat, obědvat i večeřet. Spojením prodejny s restaurací vznikl unikátní koncept, ve kterém to žije od rána do večera, sedm dní v týdnu.

Kde nás najdete:
Strakonická 1
150 00 Praha 5-Smíchov

Telefon restaurace: +420 733 338 650
(10–21)
Rezervace přijímáme pouze online
Telefon prodejna: +420 603 214 932
(9–21)
Email: info@theitalians.cz

V naší zrárně jsme vytvořili autentické podmínky, jaké panují v podzemních prostorách a jeskyních, ve kterých své sýry nechávají zrát italští sýraři. Snažíme udržet 80–90% vlhkost při teplotě 13 °C, což jsou optimální podmínky pro dozrávání středně vyzrálých a vyzrálejších sýrů.

Denně kontrolujeme vlhkost, sýry se musí pravidelně otáčet a čistit. Některé omýváme v solném roztoku či koupeme v olejových lázních.

Ve zrárně máme sýry, které zrají dny, týdny nebo měsíce, ale i celé roky. Každý sýr má svůj rodný list.

Ovoce i zeleninu dovážíme z celé Itálie, od osvědčených dodavatelů. Proslulý je náš výběr rajčat a sezonní speciality jako jsou sicilské pomeranče či citrony ze Sorrenta IGP. Nechybí ani čerstvé bylinky. V poslední době jsme přidali také produkty z českých farem.

V naší kavárně servírujeme prvotřídní italskou kávu Goppion z Trevisa. Kávu vaříme na světově proslulém kávovaru firmy La Marcozzo, která je proslulá ekologicky šetrnou výrobou jedinečných a technologicky dokonalých designových kávovarů.

Kromě kávy si tu můžete objednat i další nealkoholické i alkoholické nápoje a také „něco malého“ – ráno sladké pečivo, smoothie dle sezonní nabídky, během celého dne pak cicchetti venezia, panina, tramezzina, piadinu.

Hlavním dodavatelem masa je Coalvi, prestižní konsorcium pro ochranu piemontského plemene. Naší chloubou je maso vyhlášeného hovězího plemene Fassona Piemontese, především steakové maso bistecca Fiorentina a costata.

Další specialitou, na kterou jsme pyšní, je vynikající drůbeží maso z farmy San Bartolomeo. Proslula chovem zvířat v pohodovém a bezstresovém prostředí, a to se pochopitelně příznivě odráží v kvalitě a chuti masa.

V chladícím pultu nechybí ani hotové porce masných výrobků, nachystané k domácí tepelné úpravě. Vyrábíme je podle tradičních, původních receptur.

Naši řezníci vám rádi pomohou s výběrem a připraví maso tak, abyste ho doma dali jen na gril, pánev či do trouby.

Typické italské pečivo a chléb pečeme denně čerstvé. Používáme originální italské receptury, speciální mouky, vlastní kvásek, který jsme dovezli ze Sicílie. Ruční výroba neumožňuje dosáhnout vždy stejnou gramáž, a proto po vzoru italských „artigianale“ pekáren prodáváme pečivo na váhu.

V nabídce máme sladké pečivo, třeba italskou bábovku ciambellone nebo typické italské sušenky cantucini, ráno pak croissanty s nejrůznější náplní, brioche, muffiny.

Nabídka naší rybárny staví na čerstvých rybách a plodů moře, které pro vás dovážíme několikrát týdně, od prověřených dodavatelů s mnohaholetou tradicí, kteří nám dodávají ryby v bezkonkurenční čerstvosti a kvalitě. Dbáme na to, aby vybrané ryby byly loveny na volném moři a metodami, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Všechny ryby si můžete koupit domů, anebo vám je rádi připravíme k jídlu na Tržnici.

Příležitostně naši nabídku obohatí jedna velká čerstvá ryba (tuňák, mečoun atp.), kterou porcujeme přímo v rybárně a vy si ten svůj kousek můžete vybrat na místě.

Rádi vám pomůžeme s výběrem i jak ryby nebo mořské plody připravit.

Z vybraných italských surovin, podle vlastních receptur, vyrábíme tradiční smetanové zmrzliny nebo sorbetty ze sezonního ovoce. Vychutnat si je můžete přímo na místě anebo odnést s sebou domů, v rodinném balení v termo boxu.

Naší specialitou jsou originální semifreddo dorty, které vyrábíme v různých velikostech i tvarech po celý rok.

V naší cukrárně, kde se snoubí italská tradice s francouzským cukrářským uměním, vznikají autentické čerstvé dezerty pro každý den i mimořádné okamžiky. Dáváme přednost kvalitním ingrediencím a čerstvému sezónnímu ovoci. Umělá barviva ani jiná aditiva u nás nemají místo.

Všechny naše produkty pro vás sami vyrábíme denně: vlastní čokolády, makronky, cannoli, malé dezerty nebo velké dorty, které si můžete vybrat a objednat z našeho katalogu.

restaurace

Typicky italský, v Čechách unikátní, restaurační koncept, který propojuje restauraci s prodejnou. Jedinečná italská kuchyně, v kvalitě odpovídající špičkovým restauracím, autentické neformální prostředí s živou hudbou. Tradiční pokrmy italských regionů z čerstvých sezonních surovin tu denně připravuje sehraný tým kuchařů. Postarají se o váš žaludek od rána až do večera.

V menu samozřejmě nemůže chybět ani pizza. Tu pečeme v pravé italské peci, na bukovém dřevě. Kdo si nevybere v menu, může si zajít k pultu a nechat se inspirovat aktuální nabídkou ryb nebo čerstvého masa, které vám rádi připravíme na grilu. Jenom pozor na správně zvolený čas, ve všední dny mají naši kuchaři od 16 do 17 h siestu a v tuto dobu pečeme jenom pizzu.

PRODEJNA A KAVÁRNA

pondělí–neděle 9.00–21.00

RESTAURACE

pondělí–pátek 7.00–22.00

pondělí–pátek 16.00–17.00 má kuchyň siestu a pečeme pouze pizzu

sobota–neděle 8.00–22.00

RYBÁRNA

pondělí–neděle 09.00–21.00

PEKÁRNA A CUKRÁRNA

pondělí–⁠pátek 7.00–⁠21.00

sobota–neděle 8.00–⁠21.00

PRODEJNA A KAVÁRNA

pondělí–neděle 9.00–21.00

RESTAURACE

pondělí–pátek 7.00–22.00

pondělí–pátek 16.00–17.00 má kuchyň siestu a pečeme pouze pizzu

sobota–neděle 8.00–22.00

RYBÁRNA

pondělí–neděle 09.00–21.00

PEKÁRNA A CUKRÁRNA

pondělí–⁠pátek 7.00–⁠21.00

sobota–neděle 8.00–⁠21.00

SMÍCHOV
Strakonická 948/1, Praha 5
Telefon restaurace: +420 733 338 650
Telefon prodejna: +420 603 214 932
info@theitalians.cz
DEJVICE
Národní obrany 29, Praha 6
+420 602 714 614
dejvice@theitalians.cz
PRŮHONICE
Květnové náměstí 50
+420 734 839 737
pruhonice@theitalians.cz